Grenselandmuseet arkivoversikt

Link til Varanger Museum IKS på Digitalarkivet. Link til Varanger Museum IKS på Arkivportalen.

ArkivskaperPeriodeHyllemeterPublisert
Aksel Borgen1995-19986,5
Aksel Olsen0,3
Aksjon sykehus1995-19980,2
Bjørnavatn damekor1950-19900,1
Bjørnevatn mannssangforening1944-19600,7
Elvenes sagbruk og høvleri1928-19853
Fellesutvalget for sang- og musikkforeningene i Sør-Varanger0,2
Finnmark husflidslag1985-19910,7
Fotograf Nils Edward Olsen
Fotograf Ragnar Kristian Karlsen1920-1935
Johan B. Siira og Erik Bolstad – 2. verdenskrig samling
Johan Hølvold0,3
Jordmødrene Nelly Lund og Astrid Rauhala1932-?0,1
Kirkenes Bolig og Material A/S1959-19800,05
Kirkenes helselag1944-19961,5
Kirkenes husmorforening1930-19790,3
Kirkenes Mandssangforening1975-19851
Kirkenes Slipp A/S1946-19650,05
Kirkenes ungdomslag1940-19782,7
Lagertha og Mads Le Maire1886-19510,1
Langfjorddalens ungdomslag 1948-1953
Lassigården1928
Magny Olsen manufakturforretning1945-19850,4
A/S Malmfart1952-19740,08
Onni Gunnari, Bugøyfjord1940-19540,1
Pasvikdalen Jeger- og fiskerforening1963-19790,02
Pasvikdalen Næringsråd0,5
Pasvikdalens veiarbeiderforening1939-19790,2
Revøysund laksemottak1945-19520,2
Samfundspartiet / Lars Stærk1937-19400,4
Sandnes idrettslag1920-19740,4
Sandnes kirkeforening1948-19780,1
Stopp dødsskyene1990-19920,1
A/S Sydvaranger1906-2006143,2
Sør-Varanger bonde- og småbrukarlag 1,2
Sør-Varanger bonde- og småbrukarlags kvinnegruppe1956-19810,2
Sør-Varanger lærerlag1960-19670,2
Sør-Varanger Naturvernforbund2, 7
Søren Kongsgaarden verksmester1907-1966
Unge Venstre1922-19250,03
Vadsø lotteforening1949-19600,02
Wessel, Ellisif Rannveig1890-19103 protokoller
Åsmund Warelius ca 1950-19602,1